top of page

Villa 01

Tamamlandı.

Lokasyon:  Şile, İstanbul

Tarih:          2020

Alan:          470 m²

Kategori:    Müstakil Konut

829 m² arsa içinde konumlanan ve dört mevsim kullanıma uygun olması gereken villanın, tüm ruhsat projeleri tarafımızca hazırlanmıştır. Ruhsat alınmış olup inşaata da tarafımızca tamamlanmıştır. İki kat, çatı ve bodrum katlarına sahiptir. Altı yatak odalı, üçü ortak kullanım olmak üzere dört banyoludur. Manzaralı açık havuzu hem ev içinde yaşam alanlarıyla hem de bahçe ile ilişkilidir. Farklı cephelerde ki üç veranda yerleşimiyle açık alan kullanımı, günün her saatinde rahatça yaşanabilmektedir..

Eğimli olan arazide, yapı ve havuz altında ortaya çıkan doğal bodrum katı, kapalı otopark ve havuz makina daireleri olarak tasarlanmıştır. Mutfak, kiler ve kış bahçesi ilişkisiyle her mevsim doğayla ilişki koparılmadan devam edilebilmektedir.

Giriş katta mutfak, yemek alanı ve oturma alanı hem iç içe hem de her biri için ayrı tanımlanmış alanlara konumlanırken, hepsi de bahçeye ve havuza bakarak en fonksiyonel ve manzaralı kullanımı sunar. 

1.katta her yatak odasından balkon kullanımına sahiptir. Çatı katında teras kullanımı yine manzaraya yönelirken, odalara da doğal ışık sağlar.

bottom of page