top of page

Villa 02

Tamamlandı.

Lokasyon:  Kilyos, Sarıyer, İstanbul

Tarih:          2021

Alan:          120 m²

Kategori:    Müstakil Konut

273 m² arsa içinde konumlanan villanın tüm ruhsat projeleri tarafımızca hazırlanmakta olup, ruhsat alınmasını takiben inşaatı da tarafımızca gerçekleştirilecektir. Yapı kütlesel olarak iki yatay dikdörtgenden oluşmaktadır, bu kütleler yan yana olup yatay doğrultuda öne ve arkaya kaydırmalar yapılmıştır. Geriye kaydırılan kütle; giriş, sirkülasyon, merdiven, wc ve mutfak gibi atıl alanları içerirken, önde kalan daha büyük kütle ise yaşam alanlarını içermektedir.

Villa, iki katlı olup üç yatak odasına sahiptir. Oturum alanı 60 m² olduğundan, giriş katta oturma ve yemek alanı ile mutfak tasarlanmış, yatak odaları üst katta yerleştirilmiş olup bir de ebeveyn banyo bulunmaktadır. 

Arsanın kuzeydoğu cephesi, büyük ve boş bir araziye bakarken diğer cepheleri komşu yapılarla yakın mesafede bulunmaktadır. Bu sebeple bahçe kullanımı ve oturum alanı yönlenmesi bu manzarayı baz alırken, villanın merdiven, banyo gibi sağır cepheleri yan komşu tarafında bırakılmıştır. Böylece mahremiyet sağlanırken ışık ve manzara da en doğru şekilde yapıyla bütünleştirilmiştir.

Mutfak ve oturma alanından çıkılan farklı yöndeki verandalar ile günün her saati rahat açık alan kullanımı amaçlanmaktadır. Şömine tasarımı, hem iç dizaynda hem cephe görselinde farklılık yaratacak biçimde düşünülmüştür. 

.  

bottom of page